pawel.stolarczuk@jet-stream.pl (+48) 500 100 788 | (+48) 517 240 062

Pytania

1. Czy trzeba się specjalnie przygotować, ubrać?

Kiedy mamy piękny, wręcz upalny dzień, już na 100m odczuwa się niższą temperaturę . Dodatkowo chłód potęguje czynnik chłodzący jakim jest wiatr. Dlatego proponuję ubrać się cieplej, niekoniecznie w kurtkę narciarską, ale polarowa bluza byłaby mile widziana. Na loty umawiamy się tylko i wyłącznie telefonicznie pon - ptk 10:00-16:00 so- ndz 10:00-12:00 . Rezerwacji mailowych nie uwzględniamy. 
 

2. Jak długo trwa lot?

Lot trwający miedzy 10-15minut wszystko zależy od warunków atmosferycznych itd. Dla początkujących lot  jest ogromnym przeżyciem i w pełni zaspokoi pierwszy głód latania.

3. Czy to bezpieczne?

Skrzydła, na których latamy posiadają aktualne przeglądy wykonywane przez specjalistyczne firmy. Piloci posiadają świadectwa kwalifikacji wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, które są niezbędne do wykonywania lotów. W sytuacji, gdy doświadczony pilot wykonuje lot na sprawnym sprzęcie ryzyko wypadku jest 100 razy mniejsze niż w przypadku przejazdu samochodem z np. Gdańska do Warszawy.

4. Czy mogę robić zdjęcia?

Oczywiście! Jest to nawet bardzo wskazane.
Zdjęcie z podniebnych przygód zachwyci niejednego znajomego.
(Do zdjęć i filmów udostępniamy tylko własny sprzęt) 

5. Jakie są przeciwwskazania zdrowotne do odbycia lotu?

Polecieć nie mogą osoby cierpiące na: epilepsję, choroby układu krążeniowo-oddechowego oraz osoby psychicznie chore. Innego rodzaju choroby, które mogłyby wpłynąć na stan zdrowia pasażera TRZEBA zgłosić pilotowi przed startem. Każdy kto dostąpi przyjemności lotu przed jego wykonaniem jest zobowiązany podpisać oświadczenie o stanie swojego zdrowia. 

6. Czy można latać w nocy?

Nocne loty wykonujemy tylko na lotnisku w Borsku, jest MAGICZNIE !!! :)

7. Jestem niepełnoletni, czy mogę polecieć?

Są trzy warunki, które trzeba koniecznie spełnić by nieletnia osoba mogła polecieć. Mianowicie, podpisane oświadczenie przez jednego z rodziców lub prawnego opiekuna, ukończone 13 lat oraz wzrost umożliwiający bezpieczne zapięcie pasażera w uprzęży, czyli ok.140cm.

Lot tandemowy może być świetnym prezentem np. na osiemnaste urodziny.

8. Jak wysoko można polecieć?

Minimalnie 550 - 600 m i wyżej :)

9. Cena

lot paralotnią z videofilmowaniem i akrobacjami to koszt 349zł