pawel.stolarczuk@jet-stream.pl (+48) 500 100 788 | (+48) 517 240 062

Pytania

1. Czy trzeba się specjalnie przygotować, ubrać?

Kiedy mamy piękny, wręcz upalny dzień, już na 100m odczówa się niższą temperatutę. Dodatkowo chłód potęguje czynnik chłodzący jakim jest wiatr. Dlatego proponuję ubrać się cieplej, niekoniecznie w kurtkę narciarską, ale polarowa bluza byłaby mile widziana. Na loty umawiamy się tylko i wyłącznie telefonicznie telefony odbieramy od godziny 10:00 do 17:00. Rezerwacji mailowych nie uwzględniamy. 
 

2. Jak długo trwa lot?

Lot trwający miedzy 10-15minut wszystko zależy od warunków atmosferycznych itd. Dla początkujących lot  jest ogromnym przeżyciem i w pełni zaspokoi pierwszy głód latania.

3. Czy to bezpieczne?

Skrzydła, na których latamy posiadają aktualne przeglądy wykonywane przez specjalistyczne firmy. Piloci posiadają świadectwa kwalifikacji wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, które są niezbędne do wykonywania lotów. W sytuacji, gdy doświadczony pilot wykonuje lot na sprawnym sprzęcie ryzyko wypadku jest 100 razy mniejsze niż w przypadku przejazdu samochodem z np. Gdańska do Warszawy.

4. Czy mogę robić zdjęcia?

Oczywiście! Jest to nawet bardzo wskazane.
Zdjęcie z podniebnych przygód zachwyci niejednego znajomego.
(Do zdjęć i filmów udostępniamy tylko własny sprzęt) 

5. Jakie sa przeciwwskazania zdrowotne do odbycia lotu?

Polecieć nie mogą osoby cierpiące na: epilepsję, choroby układu krążeniowo-oddechowego oraz osoby psychicznie chore. Innego rodzaju choroby, które mogłyby wpłynąć na stan zdrowia pasażera TRZEBA zgłosić pilotowi przed startem. Każdy kto dostąpi przyjemności lotu przed jego wykonaniem jest zobowiazany podpisać oświadczenie o stanie swojego zdrowia. 

6. Czy można latać w nocy?

Nocne loty wykonujemy tylko na lotnisku w Borsku, jest MAGICZNIE !!! :)

7. Jestem niepełnoletni, czy mogę polecieć?

Są trzy warunki, które trzeba koniecznie spełnić by nieletnia osoba mogła polecieć. Mianowicie, podpisane oświadczenie przez jednego z rodziców lub prawnego opiekuna, ukończone 13 lat oraz wzrost umozliwiający bezpieczne zapięcie pasażera w uprzęży, czyli ok.140cm.

Lot tandemowy może być świetnym prezentem np. na osiemnaste urodziny.

8. Jak wysoko można polecieć?

Minimalnie 550 - 600 m i wyżej :)

 9. Czy jest możliwość noclegu blisko lotniska?

Oczywiście dysponujemy domkiem Holenderskim "Domek Pilota" w miejscowości Borsk koło lotniska. Teren 400m ogrodzony do Państwa dyspozycji. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

 https://www.facebook.com/domekpilotanoclegiborsk/

10. W jakich godzinach latamy?

Latamy od wschodu słońca do godziny 09:30 i od godziny 17:00 do zachodu słońca 21:00 a w sierpniu 20:00. W innych godzinach nie latamy z racji na bezpieczeństwo pasażera. Szczegółowe informację otrzymacie Państwo dzwoniąć do nas :)