facebook
pawel.stolarczuk@jet-stream.pl (+48) 500 100 788 | (+48) 517 240 062

REGULAMIN WYKONYWANIA LOTÓW WIDOKOWYCH PARALOTNIĄ

 1. Starty swobodne wymagają kilku metrów rozbiegu dlatego wskazane są wygodne buty nad kostkę (starty najczęściej wykonywane są na terenach trawiastych).
   
 2. W miesiącach chłodnych (jesień) przydadzą się rękawiczki, ciepłe spodnie oraz ciepła kurtka (ta ostatnia przydaje się nawet latem)
   
 3. Decyzję o starcie podejmuje tylko i wyłącznie pilot po ocenie warunków meteorologicznych  w przypadku wątpliwości, pilot  może poprzedzić lot pasażerski  lotem  samodzielnym.
   
 4. Lot paralotnią może odbyć się tylko i wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych (słaby wiatr do ok. 4m/s, brak opadów atmosferycznych  i zagrożenia burzowego. Decyzję o starcie podejmuje tylko i wyłącznie pilot po wcześniejszej ocenie warunków pogodowych. Możliwość realizacji lotów od kwietnia do września.
   
 5. Aby móc wziąć udział w locie, pasażer w kompletnym ubraniu nie może przekraczać wagi110kg. Osoby niepełnoletnie wymagają pisemnego oświadczenia rodziców lub prawnych opiekunów.
   
 6. W przypadku wykupienia zaproszenie na loty tandemowe, pasażer  ma prawo wykorzystać je terminie od kwietnia do września.
   
 7. Pasażer przed lotem ma obowiązek podpisać oświadczenie o stanie zdrowia oraz że nie jest pod wpływem alkoholu lub innego środka psychoaktywnego.
   
 8. Firma Jet Stream zastrzega sobie możliwość wszelkich zmian w organizacji lotów, odwołania i zmiany terminu na inny w związku z niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi lub awariami technicznymi.
   
 9. Pasażerowi nie wolno zabierać ze sobą na pokład statku powietrznego sprzętu foto-video (względy bezpieczeństwa)
   
 10. Pasażer ma obowiązek wykonywania poleceń dowódcy statku powietrznego (pilota) związanych bezpośrednio z lotem, podczas przebywania w rejonie statku powietrznego oraz samego lotu.
   
 11. Posiadacz zaproszenia wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Jetstream Stolarczuk Paweł w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od Jetstream Stolarczuk Paweł. Jednocześnie informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt.3i4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. , o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto każdemu użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawianie
   
 12. Pasażer ma prawo przebukować zaproszenie na lot paralotnią na inną osobę nie później niż 14 dni przed upływem ważności vouchera lub zmienić termin lotu nie później jak 48h przed zaplanowanym startem.
   
 13. Termin i godzinę startu rezerwuje się z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem, w innym przypadku decyduje kolejność zgłoszeń. Posiadacz zaproszenia ma możliwość odstąpienia od umowy (zakup vouchera) przez okres 30 dni od daty zakupu.
   
 14.  Pasażerka NIE MOŻE być w ciąży!!!
   
 15. Zaproszenie po upływie terminu traci swoją ważność nie ma możliwości przedłużenia zaproszenia!
   
 16. Posiadacz vouchera musi się skontaktować odpowiednio wcześniej, nie później jednak niż 14 dni przed upływem terminu ważności Vouchera.
   
 17. Osoba umówiona na lot paralotnią (mająca wyznaczony termin i godzinę lotu) jest zobligowana przed wyjazdem zadzwonić do firmy jet-stream i upewnić się czy loty napewno się odbędą.